teach-1968076_1920

Back to school!

Czy tylko mi tak szybko minęły wakacje?! i czy tylko ja stęskniłam się za prowadzeniem lekcji w sali? Bardzo się cieszę, że zobaczę swoich uczniów na żywo! Co prawda przede mną jeszcze miesiąc „wolnego”, ponieważ zaczynam kursy i zajęcia od października, ale już szykuję się pełną parą do nowego roku szkolnego. Masa pomysłów i nowych materiałów do przetestowania w klasie!

Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić kilkoma worksheet’ami, które świetnie się sprawdzą na pierwszych zajęciach powakacyjnych. Karty pracy przygotowane są z myślą o różnych grupach wiekowych oraz poziomach zaawansowania.

Jeśli właśnie startujesz z nową klasą/ grupą to mam dla Ciebie 4 propozycje, które możesz wykorzystać, aby poznać swoich uczniów!

  1. All about me 1 – uczeń uzupełnia informacje o sobie
  2. All about me 2 – nieco bardziej zaawansowana opcja, wymaga troszkę więcej pisania
  3. All about me 3 – tutaj mamy 4 kategorie. Ta karta będzie super opcją na speaking. Zadaniem ucznia jest narysowanie wszystkiego, co kojarzy mu się z daną kategorią w ciągu np.5 minut. Następnie, w parach/ grupach uczniowie opowiadają o sobie na podstawie obrazków. Ja osobiście preferuję drugą opcję, gdzie pozostali uczniowie odgadują lub wypytują autora rysunków jakie jest jego hobby itp. w zależności od kategorii 🙂 Sugeruję również przygotować wcześniej taką kartę, którą sami uzupełniamy i na początku możemy właśnie w ten sposób powiedzieć coś uczniom na swój temat 🙂
  4. Things in common – ta karta służy do pracy w grupach max. 4 osobowych. Każdy uczeń wpisuje swoje imię i również przedstawia siebie za pomocą rysunków/ krótkich haseł. I tak jak poprzednio uczniowie opowiadają o sobie, a na końcu uzupełniają środkowe pole, w którym wpisują/ rysują rzeczy, które ich łączą lub wręcz przeciwnie 🙂 Możemy na koniec poprosić uczniów, aby przedstawili na forum klasy swoje plakaty i omówili wspólne zainteresowania.

Jeśli natomiast kontynuujesz zajęcia z jakąś klasą, zachęcam do skorzystania z kolejnych kart pracy dotyczących wakacji.

  1. Last Summer – karta w formie kliszy z aparatu. Zadaniem uczniów jest indywidualnie narysować kilka rzeczy, które robili; miejsca, które odwiedzili podczas wakacji. Następnie w parach lub na forum klasy uczniowie prezentują swoje „zdjęcia” i ustnie opowiadają o swoich wakacjach. Idealny sposób na powtórkę Past Simple (a może nawet Past Continuous ;)). Myślę, że takie karty pracy mogą śmiało zawisnąć na klasowej gazetce!
  2. Last Summer 2 – rysunek + opis. Tutaj opcja z pisemnym opisem wakacji – taka karta może posłużyć również jako zadanie domowe. Na zajęciach uczniowie rysują i ustnie opowiadają o wakacjach, a w ramach zadania domowego, przygotowują np. pisemny opis, bądź jakieś mini opowiadanie z zastosowaniem czasów przeszłych.

Aby pobrać materiały kliknij w ikonę!

Mam nadzieję, że skorzystasz z moich materiałów i pomysłów na ich zastosowanie 🙂 Koniecznie daj znać jak Ty planujesz urozmaicić swoje pierwsze zajęcia! – jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów!

Powodzenia podczas pierwszych zajęć (i całego roku szkolnego)!

5 odpowiedzi

  1. Super materiały na powitanie uczniów, wesoły nastrój, żarciki i okazja do powspominania wakacyjnych chwil. Polecam na pierwsze wrześniowe lekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *