Projekt bez tytułu (3)

Xmas – ONLINE lesson ideas!

Nadszedł świąteczny tydzień! Jestem pewna, że u każdego z Was na lekcji pojawi się jakiś świąteczny akcent 🙂 W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami pomysłami na przeprowadzenie świątecznych lekcji online.

Nie ukrywam, iż bardzo ubolewam, że nie mogę zobaczyć się z uczniami w klasie i przygotować dla nich czegoś wyjątkowego. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy escape room, lekcję metodą stacji. Pojawiły się xmas crackers, które zakupiłam w „tygrysku” (flyingtiger – jeśli jeszcze nie znasz tego sklepu, to koniecznie tam zaglądnij :D), kody QR czy też sekretne wiadomości z zadaniami do wykonania ukryte w mini buteleczkach. Nie zabrakło oczywiście przygotowywania świątecznych kartek.

(Nie)stety w związku z obecną sytuacją, trzeba mimo wszystko umilić uczniom ten czas i przygotować dla nich coś równie wyjątkowego i świątecznego!

Strony warte polecenia:

  1. https://santatracker.google.com/ – mój numer jeden! w ubiegłym roku moi ósmoklasiści byli zachwyceni! Na stronie znajdują się różne gry, tłumaczenia, krótkie filmiki do obejrzenia, ale również aplikacja do śledzenia Mikołaja! Klikając w zakładkę „tradycje” (https://santatracker.google.com/traditions.html) ukazuje się mapa świata, gdzie po kliknięciu w wybrany kraj, możemy dowiedzieć się czegoś na temat Świat Bożego Narodzenia. Moi ósmoklasiści przygotowali piękne plakaty – mieli za zadanie wybrać dwa kraje i napisać kilka słów o tradycjach oraz ozdobić swoją pracę. To zadanie, bez problemu dzieci będą mogły wykonać online! Polecam serdecznie!
  2. https://www.myadvent.net/edit/title/ – strona do przygotowania kalendarza online. Bardzo prosta w użyciu. Jeśli chcesz, możesz poprosić uczniów o przygotowanie własnego kalendarza, ale możesz również przygotować własny kalendarz – link wysyła się na maila (po potwierdzeniu adresu) i można później udostępnić go uczniom. Opcji jest wiele – możemy dodać zdjęcie, polecenie, link do filmiku.
  3. https://www.jukeboxprint.com/creator/premade-Christmas-card-templates – strona do tworzenia kartek świątecznych. Duży zasób gotowych wzorów, które można modyfikować poprzez dodanie własnej grafiki, tekstu, życzeń. Gotową kartkę możemy bez problemu pobrać.
  4. https://www.online-stopwatch.com/random-name-pickers/cracker-name-picker/?r=christmas-deserts – online crackers 🙂 w ramach rozrywki uczniowie mogą „rozerwać” crackera – w środku ukryte słowa. Później każdy uczeń może opisać dane słowo, a reszta musi odgadnąć – ciekawy pomysł na rozgrzewkę.
  5. https://imgflip.com/memegenerator – generator memów. Wydaje się mało świąteczny, aczkolwiek dzięki możliwości dodania własnej grafiki, możemy poprosić uczniów o przygotowanie własnego mema o takiej właśnie tematyce. Świetna zabawa gwarantowana!
Na tym, nie koniec – jeśli chcesz poćwiczyć kreatywność swoich uczniów, kliknij w prezent i zobacz, co dla Ciebie przygotowałam!

Zapraszam Cię również do zapoznania się z moimi prezentacjami dostępnymi w sklepie. Jeśli przygotowujesz swoich uczniów do egzaminu, ten Xmas Pack na pewno Ci się spodoba 😉

Xmas – Exams Speaking Pack dostępny tutaj: KUP

Jeśli nie masz jeszcze darmowych materiałów o Świętym Mikołaju, zaglądnij do poprzedniego wpisu, w którym znajdziesz prezentację dla ósmoklasistów.

Prezentacja dostępna tutaj:

Jestem bardzo ciekawa, czy skorzystasz z moich propozycji. Daj znać w komentarzu!

Dziękuję za odwiedziny i korzystając z okazji, już dzisiaj życzę Ci wszystkiego dobrego! Wesołych, pogodnych i zdrowych Świąt! Odpoczynku i regeneracji, aby z nową, pozytywną energią zacząć kolejny semestr!

4 odpowiedzi

  1. Bardzo przydatne linki i pomysły! 🙂 Nic tylko korzystać! 🙂 Świąteczna lekcja online nie musi być nudna… 🙂 Z chęcią tutaj zaglądam i czekam na kolejne posty! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *