Zielona Koniczyna Listki Dzień św. Patryka Instagram Post

Saint Patrick’s Day Lesson Ideas!

Myślę, że nie można pominąć tego święta i ja zawsze obowiązkowo przygotowuję tematyczną lekcję dla moich uczniów. Lekcja o kulturze to dobry pomysł dla każdej grupy wiekowej. W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami materiałami dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zacznijmy od prezentacji, którą można wykorzystać zarówno podczas lekcji online jak i w klasie. Jest ona tym razem w formie quizu – kilka ciekawych faktów dotyczących tego święta. Dzielimy uczniów na grupy, wybieramy lidera, który ostatecznie podaje odpowiedź – TRUE/ FALSE. (Podczas lekcji w klasie możemy dać uczniom wcześniej przygotowane „lizaki’ z napisami TRUE i FALSE, które należy podnieść udzielając odpowiedzi. Podczas lekcji online, również wybieramy liderów grupy, którzy np. na czacie piszą nam wiadomość TRUE/ FALSE. ) Za każdą poprawną odpowiedź przyznajemy „monetę” (warto przygotować wcześniej zalaminowane monety lub czekoladowe funty 😉 )

Jestem ciekawa czy Wasi uczniowie lubią quizy? Często przeprowadzacie gry z elementem rywalizacji? Jakie nagrody przyznajecie dla zwycięzców? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! 🙂

Jeśli chcesz pobrać quiz w formie prezentacji, kliknij w koniczynę!To za mało? Oprócz prezentacji, mam dla Was kartę pracy przygotowaną w oparciu o krótki filmik o tradycjach związanych z dniem Świętego Patryka.
Jeśli chcesz pobrać kartę pracy, kliknij w koniczynę!
Zaglądnij również do mojego sklepu, gdzie znajdziesz prezentację dla ósmoklasistów! Z takim zestawem materiałów, masz już gotową lekcję! 😉

https://speakingcorner.pl/produkt/stpatricks-day-e8-presentation/

Prezentacja do nabycia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *