board-928378_1920

Goodbye summer, hello school!

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami więc postanowiłam przygotować jeszcze kilka materiałów na początkowe wrześniowe zajęcia. Dzisiaj chciałam się podzielić z Wami prezentacją (do pobrania w formie pliku pdf), którą można wykorzystać z nową klasą/ grupą.

Prezentacja składa się z kilku slajdów, a jej głównym celem jest zaangażowanie uczniów i zmotywowanie do rozmowy 🙂 Znajdziemy tam kilka ogólnych pytań, tak aby uczniowie mogli się poznać; pytania dotyczące zeszłego lata oraz grę 'Find somebody who..’

Przygotowałam również zestaw 30 pytań na rozgrzewkę, który składa się z 3 kategorii – family & friends, hobbies & interests, free time.

Mam nadzieję, że uda Wam się zachęcić uczniów do rozmowy, aby już podczas pierwszych zajęć byli chętni do konwersacji! 🙂

P.S. Zerknij do poprzedniego postu i pobierz darmowe karty pracy o podobnej tematyce 😉 TUTAJ

Aby pobrać prezentację, kliknij w ikonę!

Aby pobrać zestaw pytań, kliknij w ikonę poniżej 😉

11 odpowiedzi

  1. Super materiały na powitanie uczniów, wesoły nastrój, żarciki i okazja do powspominania wakacyjnych chwil. Polecam na pierwsze wrześniowe lekcje.

    1. dziękuję – mam nadzieję, że materiały się sprawdzą podczas pierwszych lekcji 😉 pozdrawiam!

    1. Cieszę się, ze materiały się podobają! Zapraszam do regularnych odwiedzin bloga oraz fb, aby być na bieżąco z nowościami 😉 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *